Шини є єдиним елементом, який з’єднує автомобільні колеса з дорогою. Від їхнього вибору багато в чому залежить, наскільки комфортною їзда буде по сухих і мокрих покриттях.
Літня автогума, яку купують на сайті mastershina.com, класифікується кількома параметрами. І кожен з них відіграє важливу роль.
Тип протектора
Найбільший попит на покришки із симетрично ненаправленим компаундом. Це класичні шини, які забезпечують хорошим зчепленням у суху погоду з будь-яким покриттям дороги. Відрізняються маневреністю і меншою вагою, що позитивно позначається на керованості та економній витраті палива. Найчастіше ненаправлені літні шини купують для розміреної їзди міськими вулицями. З помітних мінусів – слабке зчеплення з вологою трасою.

Гума зі спрямованим малюнком стане в пригоді водіям з регіонів, де літній дощ – звичайне явище. За рахунок симетрично розташованих ламелей волога і бруд швидко видавлюються за межі контактної плями. Імовірність, що виникне ефект аквапланування, мінімальна. Зчеплення з сухою трасою також хороше, але зношування тут прискорюється. Також спрямована гума не буде хорошим вибором любителям швидкісної їзди.
Шини з асиметричним дизайном вважаються елітними і виробляються тільки провідними брендами. Їхня особливість – у двох різних малюнках на протекторах. Один відповідає за впевнену їзду по сухій дорозі, основу другого складають водовідвідні ламелі і канавки. Це найдорожчі типи покришок, які часто купують під преміальні автомобілі. З недоліків – їхнього ресурсу вистачає на менший термін, ніж ненаправлених і спрямованих скатів.
Індекси швидкості та навантаження

Важливо підібрати шини, які відповідають технічним характеристикам автомобіля і вантажу, який зазвичай перевозиться. Індекс швидкості вказує максимальний розгін, за якого шини здатні демонструвати найкращі свої їздові якості.
Індекс навантаження – гранична маса, яку гума витримує без втрати оптимальних властивостей. Причому враховувати варто масу машини, всіх, хто перебуває в салоні, і вантажу. При перевантаженні автомобіля погіршаться важливі їздові параметри – чуйність на команди керма, керованість, загроза пошкодження і витрата палива значно збільшаться.
Розмір

Ну і звичайно, не варто забувати про типорозмір. Літні шини купити потрібно з тими параметрами, які вказує виробник ТЗ в техпаспорті кожної моделі. Невеликі відхилення від норми допускаються за шириною і профілем, але в цьому випадку потрібно бути готовим до зміни практично всіх їздових характеристик.